Шановні батьки!

1.Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.

2.Не підганяте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви із цим не впорались – провини дитини в цьому немає.

3.Не посилайте дитину до садочку без сніданку: вона багато працює, витрачає сили.

4.Відправляючи дитину до садочка, побажайте їй успіхів.

5.При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре…, то…»

6.Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі

7.У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною. Коли щось не виходить, порадьтесь із психологом,вихователем. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

8.Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини.

9.Знайте, що діти люблять казки, особливо перед сном, або піісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них

Поради Девіда Льюїса

Хочете зростити обдаровану дитину? Вам на допомогу — поради Девіда Льюїса, котрий узагальнив досвід тисяч родин, де є обдаровані діти. Я відповідаю на всі запитання дитини якомога терплячіше і чесніше. Серйозні запитання і висловлювання дитини я сприймаю серйозно. У нас у квартирі стоїть вітрина, на якій дитина може демонструвати свої роботи.

• Я не сварю дитину за безлад у кімнаті чи на письмовому столі, якщо це пов'язано з творчим заняттям, і робота ще не закінчена.
  • Я виділив дитині кімнату чи спеціальний куточок винятково для самостійних творчих занять.
  • Я показую дитині, що люблю її такою, якою вона є, а не за її досягнення. Я надаю дитині можливість виявляти турботу.
  • Я допомагаю дитині будувати її плани і приймати рішення. Я намагаюся показати дитині цікаві місця.
  • Я допомагаю дитині поліпшувати результати її роботи.
  • Я допомагаю дитині нормально спілкуватися з дітьми і радий(а) бачити їх у себе в оселі.
  • Я ніколи не кажу дитині, що вона гірша від інших дітей.
  • Я ніколи не караю дитину приниженням.
  • Я купую дитині книжки за її інтересами.
  • Я привчаю дитину самостійно мислити.
  • Я регулярно читаю дитині.
  • Я привчаю дитину до читання з дитинства.
  • Я пробуджую фантазію й уяву дитини.
  • Я уважно ставлюся до потреб дитини.
  • Я знаходжу час, щоб щодня побути з дитиною наодинці.
  • Я дозволяю дитині брати участь у плануванні сімейного бюджету.
  • Я ніколи не сварю дитину за невміння і помилки.
  • Я хвалю дитину за навчальну ініціативу.
  • Я вчу дитину вільно спілкуватися з дорослими.
  • Я дозволяю дитині гратися з усяким мотлохом.
  • Я спонукаю дитину вчитися вирішувати проблеми самостійно. У заняттях дитини я знаходжу гідне похвали. Немає тем, які я не обговорюю з дитиною.
  • Я допомагаю дитині бути особистістю.
  • Я допомагаю дитині знаходити телепрограми.
  • Я розвиваю в дитині позитивне сприйняття її здібностей.
  • Я ніколи не відмахуюся від невдач дитини.
  • Я заохочую в дитині максимальну незалежність від дорослих.
  • Я вірю в здоровий глузд дитини і довіряю їй.
  • Якщо ви згодні з 20 % цих порад, то вам необхідно терміново подумати над рештою.
  • Якщо поради влаштовують вас і відповідають вашій програмі виховання на 50 %, у вас усе має вийти, бо є на це шанси.
  • Якщо ви виконуєте ці поради на 90 % дайте більше волі дитині й собі.

Поради батькам, що до мовлення дітей

ЧОМУ НЕОБХІДНО ВЧАСНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ФАХІВЦЯ

Багато дітей в силу свого віку ще не знають, наскільки важливо для них навчитися правильно говорити, але батьки повинні розуміти, що навіть найменше порушення звуковимови може негативно вплинути на подальший розвиток дитини. Чому?

По-перше, в багатьох дітей у зв'язку з недоліками мовлення виникають психологічні проблеми – дитина соромиться свого мовлення, намагається менше говорити – і, як наслідок, вона стає більш замкнутою, нетовариською.

По-друге, порушення звуковимови в дошкільному віці є першою сходинкою до проблем в навчанні читання і письма в школі (виникають, так звані, дислексія - порушення читання та дисграфія – порушення письма).

І, нарешті, по-третє, мовлення – це один з найголовніших засобів пізнання світу, а тому погано розвинене мовлення буде перешкоджати повноцінному розвитку особистості.

Але як довідатися, чи нормально розвивається мовлення Вашої дитини?

Звичайно, не всі діти, що нормально розвиваються обов'язково відповідають загальноприйнятій віковій нормі мовленнєвого розвитку, але, все ж, існують деякі вікові особливості розвитку мовлення дитини. Багато батьків через незнання цих закономірностей, іноді, дуже пізно помічають відставання своєї дитини в мовному розвитку.

ДАНІ ПРО РОЗВИТОК СЛОВНИКОВОГО ЗАПАСУ В ДІТЕЙ ЗА ПЕРЕДДОШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД

До 1 року 6 міс. -10-15 слів.

До кінця 2 року - 300 слів (за 6 міс. біля 300 слів) До 3 років - близько 1000 слів (за рік 700 слів.)

До початку 3-го року життя у дитини починає формуватися граматична будова слів.

5 - 6 років - 3000 - 4000 слів.

ТАБЛИЦЯ ЗАСВОЄННЯ ДІТЬМИ ЗВУКІВ МОВИ

ВІК ДИТИНИ