Правила реєстрації на ЗНО 2016

1)  В 2016 році ЗНО поєднано з ДПА з предметів тестування: українська мова і література обов’язково для всіх; математика або історія України на вибір випускника. Тому, підготовка документів для реєстрації випускників ЗНЗ буде здійснюватися у навчальних закладах. Максимальна  кількість предметів для реєстрації на ЗНО – чотири. Математику і історію України випускники можуть складати під час ЗНО, але під час реєстрації необхідно зазначити для ДПА тільки один з них.

2) Для визначення переліку необхідних предметів тестування випускників треба зорієнтувати на консультацію в приймальних комісіях ВНЗ, в яких вони планують отримувати спеціальність.  В різних ВНЗ на однакових спеціальностях конкурсні предмети можуть не співпадати. Тому ознайомлення з переліком конкурсних предметів має бути обов’язковим. Правила прийому на сайтах ВНЗ.

3)  Для організації процесу реєстрації ЗНЗ має визначити  та затвердити наказом відповідальну особу за здійснення реєстрації випускників. Відповідальна особа за реєстрацію буде надавати випускникам старшої школи поточного року консультаційну та технічну допомогу, формувати та відправляти до РЦОЯО  пакету з реєстраційними документами, вручати випускникам індивідуальні конверти із Сертифікатами ЗНО, тощо.

4)  Для організованого початку процесу реєстрації потрібно провести роз’яснювальну роботу з випускниками щодо підготовки документів: копії паспорту громадянина України (свідоцтва про народження для осіб, яким виповнилося 16 років після 1 вересня 2015 року і вони ще не отримали паспорт),  двох фотокарток для документів розміром  3х4, що відповідають віку. Методика роботи з особами, які не мають стандартних документів буде розглянута після затвердження відповідних документів. УЦОЯО наполягає на реєстрації осіб за стандартною схемою, тобто необхідно стимулювати отримання паспорта усіма випускниками, які відповідно нормативу їх мають вже отримати.

5)   Особи з особливими освітніми потребами, які будуть проходити ЗНО і потребують  створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, повинні оформити  висновок, органу або закладу охорони здоров’я, щодо необхідності створення таких умов,  який буде надавати  до пакету реєстраційних документів.

Інформація щодо деяких особливостей

зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року

У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року.

Кожен учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

• Українська мова і література
  • Історія України
  • Біологія
  • Географія
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова
  • Іспанська мова
  • Німецька мова
  • Російська мова
  • Французька мова

Програми зовнішнього незалежного оцінювання із усіх предметів розміщені в розділі «Підготовка до ЗНО».

Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Державна підсумкова атестація з української мови, історії України та математики

Для усіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Як оцінки за державну підсумкову атестацію зараховуватимуться й результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття).

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів ЗНО-2016 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка «Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи».